HTML

Impresszum

A Reálszisztéma - Marco Polo Származtatott Abszolút Hozam Alap célja, hogy a hazai állampapír kamatokat meghaladó hozamot tegyen elérhetővé a Befektetők részére. Ezt az alapot kezelem én Bakács Tamás.

Befektetési tapasztalataimat és szakmai tudásomat külföldön szereztem. Több éves felsőfokú tanulmány elvégzése után többek között dolgoztam az Arthur Andersen LLP nemzetközi könyvvizsgáló vállalat globális pénzügyi tanácsadói részlegén New Yorkban, a Baillie Gifford & Co. nevű Edinburgh, Skóciában működő nemzetközi alapkezelő vállalatnál és az Alma-Ata, Kazahsztánban működő Compass Asset Management nevű fedezeti alapkezelő vállalatnál, mint portfolió menedzser és vezető elemző.

Felfedezők útján

Ezzel bloggal elindítok egy alternatív tőzsdei fórumot, ahol olyan részvényekről, szektorokról és trendekről szeretnénk majd vitát indítani, amelyekről nem igen tudnak itthon, vagy ha igen, akkor egy újszerű megvilágításban szerepelnek majd. A valóságos helyzetet csak szélesebb összefüggésében ismerhetjük meg, amit a hosszú távú befektetőknek mindig szem előtt kell tartani. Mivel a tőzsde ritkán ad lehetőséget a teljes kép megismerésére, hogy a megfelelő döntést meghozzuk, fontosnak tartom hogy minél szélesebb látókörrel rendelkezzünk. Ezért érdemes új befektetési story-kat meghallgatni, vagy régi nézeteinket egy új szemléletben átgondolni…

Portfilio.hu hírek

Hazai befektetésekhez

Nemcsak az arany, ami fénylik

2010.11.15. 16:32 Conqueror

A közelmúltban lezajlott nemesfém rali után úgy tűnik, hogy egy jóval kevésbé értékesnek tartott nyersanyag is hasonló figyelmet érdemelhet ki a befektetők részéről. India vezető szénkitermelője, a Coal India Ltd. ugyanis felvásárlási ajánlatot tett az USA negyedik legnagyobb szénkitermelőjének számító Massey Energy-re. A Coal India mellett az Alpha Natural Resources, és a világ legnagyobb acélgyártója, az ArcelorMittal is érdekelt lehet a Massey-akvizícióban. Figyelembe véve azt, hogy az NMDC, Ázsia harmadik legnagyobb vasérc-kitermelője is négy orosz szénbánya megvásárlását tervezi Mihail Prohorov milliárdostól, valamint a cseh New World Resources 1,2 milliárd dollárért akvirálja a lengyel Bogdankát, könnyen meglehet, hogy egy új felvásárlási hullám kezdetének vagyunk tanúi.

  A szén, habár továbbra is nagy mennyiségben áll rendelkezésre szerte a világon, rendkívül fontos a BRIC-országok számára, és nem csak energiatermelési szempontból. Kína a világ acéltermelésének több, mint 40%-át adja, és saját szénkitermelése mellett is jelentős mennyiségű, jó minőségű szenet importál kohászati célokra. 2009-ben összesen 36 millió tonnát, míg Európa ugyanebben az évben 41 milliót…Emellett Kínában egyre fontosabb szerephez jut az autógyártás, a vasutak korszerűsítése, és a stabil, földrengésálló épületek tervezése, amelyek növekvő mennyiségű acélt és különleges ötvözőanyagokat (króm, molibdén) igényelnek. A feltörekvő országok szénimportját emellett a 2008-as szintek alatt található tonnánkénti árak, illetve az alacsony tengeri fuvardíjak is ösztönzik.

 

Szólj hozzá!

Címkék: kína tőzsde globális szén befektetések energy befektetesek vállalatfelvásárlás útján felfedezők massey nyersanyagok portfolioblogger conqueror felfedezők útján m&a acélgyártás inbia bric országok

A bejegyzés trackback címe:

https://conqueror.blog.hu/api/trackback/id/tr682450388

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása