HTML

Impresszum

A Reálszisztéma - Marco Polo Származtatott Abszolút Hozam Alap célja, hogy a hazai állampapír kamatokat meghaladó hozamot tegyen elérhetővé a Befektetők részére. Ezt az alapot kezelem én Bakács Tamás.

Befektetési tapasztalataimat és szakmai tudásomat külföldön szereztem. Több éves felsőfokú tanulmány elvégzése után többek között dolgoztam az Arthur Andersen LLP nemzetközi könyvvizsgáló vállalat globális pénzügyi tanácsadói részlegén New Yorkban, a Baillie Gifford & Co. nevű Edinburgh, Skóciában működő nemzetközi alapkezelő vállalatnál és az Alma-Ata, Kazahsztánban működő Compass Asset Management nevű fedezeti alapkezelő vállalatnál, mint portfolió menedzser és vezető elemző.

Felfedezők útján

Ezzel bloggal elindítok egy alternatív tőzsdei fórumot, ahol olyan részvényekről, szektorokról és trendekről szeretnénk majd vitát indítani, amelyekről nem igen tudnak itthon, vagy ha igen, akkor egy újszerű megvilágításban szerepelnek majd. A valóságos helyzetet csak szélesebb összefüggésében ismerhetjük meg, amit a hosszú távú befektetőknek mindig szem előtt kell tartani. Mivel a tőzsde ritkán ad lehetőséget a teljes kép megismerésére, hogy a megfelelő döntést meghozzuk, fontosnak tartom hogy minél szélesebb látókörrel rendelkezzünk. Ezért érdemes új befektetési story-kat meghallgatni, vagy régi nézeteinket egy új szemléletben átgondolni…

Portfilio.hu hírek

Hazai befektetésekhez

Kétéves csúcson az urán árfolyama − Élénkülő kínai kereslet

2010.12.02. 14:11 Conqueror

November végén az urán spot ára elérte a 60 fontonkénti dolláros szintet, valamivel több, mint 40%-os növekedést produkálva ezzel a 2010. januári 42 dolláros értékhez képest. Az energiahordozó árának növekedésében jelentős szerepet játszanak a közelmúltban élénkülő kínai megrendelések − számol be a Bloomberg. Az egyik vezető kínai energetikai vállalat, a Guangdong Nuclear Power  Co. november végén 2025-ig szóló együttműködést írt alá a világ egyik legnagyobb uránkitermelőjének számító Cameco-val, amelynek következtében 29 millió font, azaz megközelítőleg 75 000 tonna uránt vásárol. Kína ezen felül hasonlóan nagyszabású ügyleteket kötött az első számú kitermelőnek számító Kazahsztánnal, valamint Üzbegisztánnal és Namíbiával.

Elemzői becslések szerint Kína idei uránimportja az éves globális kereslet 20-25 százalékát teszi ki  és a következő évtized folyamán elérheti a 20 000 tonnát, ami a világ 2009. évi uránkitermelésének (50 572 t) több, mint egyharmada. A megrendelések oka az a tervezet, amelynek keretében a nukleáris erőműkapacitásokat a jelenlegi 17 000 megawattról 40 000 megawattra kívánják bővíteni 2020-ig. Az eddig felhalmozott kínai készletek mértéke jelentős, mintegy 17 000 tonnára tehető. Összehasonlításképpen, 40 000 tonna urániummal két éven keresztül körülbelül 100 000 megawattnyi energiát lehet előállítani. Az urán iránti keresletet a kínai mellett az Arab Emírségek atomerőmű-építési szándékai is fűtik, ami természetesen az uránkitermelő, illetve feltáró vállalatok árfolyamában is tükröződik, érdemes tehát figyelemmel követni az események alakulását.

 

Have a profitable day!

Szólj hozzá!

Címkék: kína kanada tőzsde globális növekedés befektetések urán befektetesek felfedezők nyersanyagok portfolioblogger conqueror felfedezők útján cameco útjá

A bejegyzés trackback címe:

https://conqueror.blog.hu/api/trackback/id/tr822488473

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása