HTML

Impresszum

A Reálszisztéma - Marco Polo Származtatott Abszolút Hozam Alap célja, hogy a hazai állampapír kamatokat meghaladó hozamot tegyen elérhetővé a Befektetők részére. Ezt az alapot kezelem én Bakács Tamás.

Befektetési tapasztalataimat és szakmai tudásomat külföldön szereztem. Több éves felsőfokú tanulmány elvégzése után többek között dolgoztam az Arthur Andersen LLP nemzetközi könyvvizsgáló vállalat globális pénzügyi tanácsadói részlegén New Yorkban, a Baillie Gifford & Co. nevű Edinburgh, Skóciában működő nemzetközi alapkezelő vállalatnál és az Alma-Ata, Kazahsztánban működő Compass Asset Management nevű fedezeti alapkezelő vállalatnál, mint portfolió menedzser és vezető elemző.

Felfedezők útján

Ezzel bloggal elindítok egy alternatív tőzsdei fórumot, ahol olyan részvényekről, szektorokról és trendekről szeretnénk majd vitát indítani, amelyekről nem igen tudnak itthon, vagy ha igen, akkor egy újszerű megvilágításban szerepelnek majd. A valóságos helyzetet csak szélesebb összefüggésében ismerhetjük meg, amit a hosszú távú befektetőknek mindig szem előtt kell tartani. Mivel a tőzsde ritkán ad lehetőséget a teljes kép megismerésére, hogy a megfelelő döntést meghozzuk, fontosnak tartom hogy minél szélesebb látókörrel rendelkezzünk. Ezért érdemes új befektetési story-kat meghallgatni, vagy régi nézeteinket egy új szemléletben átgondolni…

Portfilio.hu hírek

Hazai befektetésekhez

Befektetési lehetőségek Kirgizisztánban

2010.10.14. 10:29 Conqueror

A tavaszi események után az egykori szovjet tagköztársaságban lassan rendeződni látszik a politikai helyzet, ennek köszönhetően a külföldi befektetők számára is egyre érdekesebbé válhat az ország, elsősorban ásványkincsei miatt. Kirgizisztán ugyanis a Kína nyugati csücskétől Üzbegisztánig húzódó Tien-san hegység közepén fekszik, amely a világ legnagyobb aranylelőhelyeit foglalja magába és tartalékai továbbra is jelentősek. A térség ritkaföldfém-készletekkel is rendelkezik, a szovjet kivonulás után bezárt legfontosabb bányát az orosz Stans Energy Corp birtokolja, amely a kitermelés újraindítását tervezi. Jelenleg csak egyetlen nyugati vállalat, az ausztrál Centerra Gold tulajdonában áll kitermelési fázisban lévő aranybánya az országban, de akadnak a földben nyugvó készletek feltárására vállalkozó cégek is, mint a Chaarat Holdings. Nemrégiben alkalmam volt részt venni a Chaarat által tartott befektetői napokon, amely során látogatást tettünk a helyszínen is.

A bányaterület szempontjából mindenképpen pozitív, hogy a mélyművelés mellett külszíni fejtésre is lehetőség van, ami jelentős költségcsökkentő tényező. Ráadásul, a jelenleg feltárás alatt lévő zóna meglehetősen kedvező paraméterekkel bír, 4 millió uncia aranykészlettel, valamivel magasabb, mint 4 gramm/tonna arány mellett. A társaságnak ezen túl kitermelési joga van két másik, hasonló lehetőségekkel kecsegtető lelőhelyre is, ám ott még nem kezdődtek el a próbafúrások Az egyetlen probléma az energiával való ellátottság kérdése, amit jelenleg aggregátorokkal oldanak meg, de a későbbiekben szükséges lesz egy megközelítőleg 160 km-es villanyvezeték kiépítése. Ez elsőre ijesztőnek tűnhet, bár ez a kirgiz viszonyok szempontjából normálisnak tekinthető, hiszen maga a bánya is 10 órás autóútra fekszik a fővárostól, Biskektől, a kitermelt aranykészlet szállítása pedig helikopterrel könnyen megoldható.  

Have a profitable day!

Szólj hozzá!

Címkék: gold arany befektetések befektetesek útján kirgizisztán felfedezők nyersanyagok portfolioblogger conqueror felfedezők útján nemesfém kitermelés junior miners kimerülő készletek

A bejegyzés trackback címe:

https://conqueror.blog.hu/api/trackback/id/tr742370730

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása