HTML

Impresszum

A Reálszisztéma - Marco Polo Származtatott Abszolút Hozam Alap célja, hogy a hazai állampapír kamatokat meghaladó hozamot tegyen elérhetővé a Befektetők részére. Ezt az alapot kezelem én Bakács Tamás.

Befektetési tapasztalataimat és szakmai tudásomat külföldön szereztem. Több éves felsőfokú tanulmány elvégzése után többek között dolgoztam az Arthur Andersen LLP nemzetközi könyvvizsgáló vállalat globális pénzügyi tanácsadói részlegén New Yorkban, a Baillie Gifford & Co. nevű Edinburgh, Skóciában működő nemzetközi alapkezelő vállalatnál és az Alma-Ata, Kazahsztánban működő Compass Asset Management nevű fedezeti alapkezelő vállalatnál, mint portfolió menedzser és vezető elemző.

Felfedezők útján

Ezzel bloggal elindítok egy alternatív tőzsdei fórumot, ahol olyan részvényekről, szektorokról és trendekről szeretnénk majd vitát indítani, amelyekről nem igen tudnak itthon, vagy ha igen, akkor egy újszerű megvilágításban szerepelnek majd. A valóságos helyzetet csak szélesebb összefüggésében ismerhetjük meg, amit a hosszú távú befektetőknek mindig szem előtt kell tartani. Mivel a tőzsde ritkán ad lehetőséget a teljes kép megismerésére, hogy a megfelelő döntést meghozzuk, fontosnak tartom hogy minél szélesebb látókörrel rendelkezzünk. Ezért érdemes új befektetési story-kat meghallgatni, vagy régi nézeteinket egy új szemléletben átgondolni…

Portfilio.hu hírek

Hazai befektetésekhez

Növekvő ázsiai érdeklődés az olajhomok iránt

2010.12.17. 16:15 Conqueror

Az elmúlt időszakban, több ázsiai ország, köztük Kína, Dél-Korea, újabban pedig Thaiföld vezető olajvállalatai egyre jelentősebb tulajdont szereznek a kanadai olajhomok-mezőkben – számol be a Financial Post. A felvásárlásoknak az ázsiai állami olajvállalatok mellett az ázsiai befektetési alapok is részesei. Különösen érdekes az a tény, hogy az olajhomok-projektekkel járó problémák (erőteljes környezetkárosító-hatás, megnövekedett költségek, nehézkes kitermelés) ellenére a kezdeti fázisban lévő projektek váltak felvásárlási célpontokká. 

November végén a thai PTT Exploration and Production 2,3 millárd dollárért vásárolt 40%-os részesedést a Statoil egy korai fázisban lévő projektjében. Az év legnagyobb volumenű hasonló tranzakciója, a Synopec és a ConocoPhillips között ment végbe. A kínai vállalat 4,65 milliárd dollárt fizetett egy 9%-os részesedésért Syncrude joint venture-ben. A folyamat végkifejlete mindenesetre érdekes lehet, hiszen a BHP által Potash Corporation of Saskatchewan-ra tett felvásárlási ajánlat visszautasítása esetében is tapasztalhattuk, hogy Kanada egyre kevésbé nézi jó szemmel a stratégiai jelentőségű ásványkincs-készleteiben történő komolyabb külföldi tulajdonszerzést.  

Have a profitable day!

 

Szólj hozzá!

Címkék: kanada olaj tőzsde befektetések befektetesek peak oil vállalatfelvásárlás felfedezők nyersanyagok portfolioblogger conqueror felfedezők útján m&a kimerülő lészletek olajhomok

A bejegyzés trackback címe:

https://conqueror.blog.hu/api/trackback/id/tr882522195

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása