HTML

Impresszum

A Reálszisztéma - Marco Polo Származtatott Abszolút Hozam Alap célja, hogy a hazai állampapír kamatokat meghaladó hozamot tegyen elérhetővé a Befektetők részére. Ezt az alapot kezelem én Bakács Tamás.

Befektetési tapasztalataimat és szakmai tudásomat külföldön szereztem. Több éves felsőfokú tanulmány elvégzése után többek között dolgoztam az Arthur Andersen LLP nemzetközi könyvvizsgáló vállalat globális pénzügyi tanácsadói részlegén New Yorkban, a Baillie Gifford & Co. nevű Edinburgh, Skóciában működő nemzetközi alapkezelő vállalatnál és az Alma-Ata, Kazahsztánban működő Compass Asset Management nevű fedezeti alapkezelő vállalatnál, mint portfolió menedzser és vezető elemző.

Felfedezők útján

Ezzel bloggal elindítok egy alternatív tőzsdei fórumot, ahol olyan részvényekről, szektorokról és trendekről szeretnénk majd vitát indítani, amelyekről nem igen tudnak itthon, vagy ha igen, akkor egy újszerű megvilágításban szerepelnek majd. A valóságos helyzetet csak szélesebb összefüggésében ismerhetjük meg, amit a hosszú távú befektetőknek mindig szem előtt kell tartani. Mivel a tőzsde ritkán ad lehetőséget a teljes kép megismerésére, hogy a megfelelő döntést meghozzuk, fontosnak tartom hogy minél szélesebb látókörrel rendelkezzünk. Ezért érdemes új befektetési story-kat meghallgatni, vagy régi nézeteinket egy új szemléletben átgondolni…

Portfilio.hu hírek

Hazai befektetésekhez

Folytatódhat a szárnyalás a ritkaföldfémek piacán a japán-kínai vita miatt

2010.09.24. 16:03 Conqueror

A New York Times értesülései szerint Kína felfüggesztette a Japánba irányuló ritkaföldfém-szállítmányokat a két ország között a közelmúltban kibontakozott diplomáciai vita miatt. Habár az embargó tényét egyik ország sem erősítette meg, Tokióban zuhanásba kezdtek a technológiai papírok. Japán high-tech ipara ugyanis rendkívüli módon függ a Kínából származó ritkaföldfém-importtól, hiszen ezek az anyagok nélkülözhetetlenek többek között a modern elektronikai cikkek és a hibrid gépjárművek gyártásához. Kína azonban 72%-ban korlátozza ezen fémek kivitelét, míg a világ ritkaföldfém termelésének 90%-át adják elsősorban Belső-Mongóliában található bányái.

A probléma súlyát és az ipar ráutaltságát jelzi az a tény, hogy olyan cégek, mint a Toyota és a Toshiba is nagyban érdekeltek több, jelenleg még megvalósítási fázisban lévő ritkaföldfém-projektben Kazahsztántól Kanadáig. Azonban Kínának a meglévő készletei ellenére is vannak hasonló törekvései, 2009 szeptemberében Ausztrália csak kormányzati döntéssel tudta megakadályozni, hogy a China Nonferrous Metal Mining Group felvásárolja a Lynast, amely a Kínán kívül található egyik legnagyobb lelőhelyet kezdheti el kitermelni, várhatóan 1-2 éven belül.

Have a profitable day!

Szólj hozzá!

Címkék: kína globális növekedés befektetések vállalatfelvásárlás felfedezők nyersanyagok portfolioblogger rare earth conqueror felfedezők útján m&a ritkaföldfémek

A bejegyzés trackback címe:

https://conqueror.blog.hu/api/trackback/id/tr472320491

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása