HTML

Impresszum

A Reálszisztéma - Marco Polo Származtatott Abszolút Hozam Alap célja, hogy a hazai állampapír kamatokat meghaladó hozamot tegyen elérhetővé a Befektetők részére. Ezt az alapot kezelem én Bakács Tamás.

Befektetési tapasztalataimat és szakmai tudásomat külföldön szereztem. Több éves felsőfokú tanulmány elvégzése után többek között dolgoztam az Arthur Andersen LLP nemzetközi könyvvizsgáló vállalat globális pénzügyi tanácsadói részlegén New Yorkban, a Baillie Gifford & Co. nevű Edinburgh, Skóciában működő nemzetközi alapkezelő vállalatnál és az Alma-Ata, Kazahsztánban működő Compass Asset Management nevű fedezeti alapkezelő vállalatnál, mint portfolió menedzser és vezető elemző.

Felfedezők útján

Ezzel bloggal elindítok egy alternatív tőzsdei fórumot, ahol olyan részvényekről, szektorokról és trendekről szeretnénk majd vitát indítani, amelyekről nem igen tudnak itthon, vagy ha igen, akkor egy újszerű megvilágításban szerepelnek majd. A valóságos helyzetet csak szélesebb összefüggésében ismerhetjük meg, amit a hosszú távú befektetőknek mindig szem előtt kell tartani. Mivel a tőzsde ritkán ad lehetőséget a teljes kép megismerésére, hogy a megfelelő döntést meghozzuk, fontosnak tartom hogy minél szélesebb látókörrel rendelkezzünk. Ezért érdemes új befektetési story-kat meghallgatni, vagy régi nézeteinket egy új szemléletben átgondolni…

Portfilio.hu hírek

Hazai befektetésekhez

Kína tovább növeli érdekeltségeit a kanadai olajhomok-kitermelésben

2011.07.22. 13:21 Conqueror

 A Financial Times július 20-i cikkében számolt be arról, hogy az állami tulajdonban lévő kínai CNOOC ( China National Offshore Oil Corporation) 2,1 milliárd dolláros ajánlatot tett a csődvédelem alatt álló Opti Canada olajhomok-kitermelő vállalatban. Ez a lépés 2005 óta a CNOOC legnagyobb ügylete a szektorban, akkor a MEG Energy-ben vásárolt 150 millió dolláros részesedést. A vállalat az Opti felvásárlásával négy mezőhöz jutott Északkelet-Albertában, amelyek mintegy 195 millió hordónyi bitument rejtenek. A jelenlegi magas olajár és a stabil kereslet kifejezetten kedvez a hagyományos olajmezőknél költségesebben kiépíthető olajhomok-projekteknek. Ennél fogva sem meglepő, hogy Kína vezető olajvállalatai előszeretettel vásárolják be magukat olajhomok-kitermelő vállalatokba. A tavalyi évben a Sinopec 4,7 milliárd dolláros részesedést szerzett a Syncrude-ban, míg a Petrochina 1,7 milliárd dollárért vásárolta meg az Athabasca Oil Sands 60%-át.

 

Szólj hozzá!

Címkék: kína kanada olaj tőzsde globális befektetések befektetesek vállalatfelvásárlás útján felfedezők nyersanyagok portfolioblogger conqueror felfedezők útján m&a olajhomok

A bejegyzés trackback címe:

https://conqueror.blog.hu/api/trackback/id/tr23088954

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása